8. srpna 2015 19:33 SELČ

Výsledky 9. IOAA

Český tým získal na 9. Mezinárodní olympiádě v astronomii a astrofyzice tři čestná uznání. Ta jsou udělována soutěžícím, kteří dosáhli nadprůměrného výsledku. S mezinárodní konkurencí 206 soutěžících ze 41 zemí světa se naši reprezentanti utkali od 26. července do 4. srpna v Indonésii. Nejlépe se z českého týmu umístila Lucie Fořtová, absolventka Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře. V neoficiálním pořadí jednotlivých států obsadila Česká republika 20. místo.

Zpráva v pdf ke stažení a pro tisk

Jan Kožuško

24. května 2015 23:00 SELČ

Výsledky ústředních kol CD, EF a GH

Dnes jsme zveřejnili výsledky ústředních kol kategorií CD, EF a GH.

Finále EF Finále EF Finále EF
Finále kategorie EFVyhlášení výsledků kategorií EF a GH na AV ČR v PrazeVítězové finále kategorií EF a GH 2015

Další fotografie naleznete v galerii finále EF a GH.

Ústřední komise AO

13. dubna 2015 0:00 SELČ

Výsledky krajského kola CD, EF a GH

Právě jsme zveřejnili výsledky krajského kola kategorií CD, EF a GH.. Další informace naleznou učitelé po přihlášení do sekce pro učitele (http://olympiada.astro.cz/ucitel). Řešitelé v kategoriích EF a GH si mohou prohlédnout vyhodnocení svých odpovědí v části A v sekci pro řešitele (http://olympiada.astro.cz/korespondencni). K dispozici je také autorské řešení krajského kola. Ústřední kolo kategorie CD proběhne od 14. 5. do 15. 5. v Planetáriu Ostrava - VŠB TU Ostrava. Ústřední kola kategorií EF a GH proběhnou na Štefánikově hvězdárně a Akademii věd v Praze. Finalisté obdrží podrobné informace do pondělí 20. 4. 2015.

Ústřední komise AO

09. března 2015 19:27 SEČ

Posun uzávěrky krajského kola CD, EF a GH

Protože se hodnotící komise sejde až před Velikonocemi, posouváme uzávěrku krajského kola v kategoriích CD, EF a GH na pátek 27. března 2015, aby měli řešitelé více času na provedení a zpracování posledních pozorování. Pátek 27. března 2015 je nejpozdější termín odeslání úloh, abychom je obdrželi nejpozději ve středu 1. dubna 2015.

Mnoho úspěchů při řešení krajského kola přeje
Ústřední komise AO

23. února 2015 0:00 SEČ

Výsledky krajského kola kategorie AB

Dnes jsme zveřejnili výsledky krajského kola kategorie AB. K dispozici je také autorské řešení krajského kola. Ústřední kolo proběhne od 26. 3. do 27. 3. v Planetáriu Ostrava.

Ústřední komise AO

5. ledna 2015 22:30 SEČ

Zahájení kola krajského kategorií CD, EF a GH

Vážení pedagogové, milí řešitelé!
 
Dnes jsme zahájili krajské kolo kategorií CD, EF a GH 12. ročníku Astronomické olympiády. Krajské kolo probíhá stejně jako v předchozích letech korespondenční formou. V sekci krajské kolo naleznete zadání úloh pro jednotlivé kategorie a pokyny k jejich řešení. Postupující do krajského kola jsou všichni úspěšní řešitelé školního kola. Úlohy bude vyhodnocovat komise stanovená výborem AO a řešení je nutné odeslat na adresu uvedenou v zadání nejpozději v pátek 20.27. 3. 2015. Pomůže nám, pokud učitelé budou odesílané práce registrovat v naší databázi. V kategoriích EF a GH se části A a C řeší online. Těm žákům v kategorii EF, u kterých jejich vyučující zadal spolu s výsledky školního kola i e-mailovou adresu, přišly přístupové údaje e-mailem. Ostatním je sdělí váš vyučující, který je nalezne v sekci pro učitele.

Přejeme všem mnoho radosti při řešení krajského kola a těšíme se na vaše práce!

Ústřední komise AO
18. listopadu 2014 0:00 SEČ

Zadání krajského kola AB

Vážení pedagogové, milí řešitelé Astronomické olympiády !
 
úspěšní řešitelé školního kola kategorie AB se mohou vrhnout na řešení úloh krajského kola.
Termín pro odeslání řešení krajského kola je 28. 1. 2015.

Výsledky školního kola ve všech kategoriích budou zveřejněny 5. 1. 2015. Žáci se o svém postupu do krajského kola ovšem dozvídají okamžitě poté, co jim učitel sdělí jejich výsledky školního kola (ústřední komise AO do průběhu školního kola zasahuje jen v naprosto výjimečných případech a zpravidla jen na základě podaného podnětu). Postupující v kategorii AB tak mohou začít řešit krajské kolo již od 18. 11. 2014.

Ústřední komise AO

01. listopadu 2014 17:20 SEČ

Český tým přivezl z Kyrgyzstánu stříbro a bronz

Český tým získal na XIX. Mezinárodní astronomické olympiádě, která se konala od 12. do 21. října v Biškeku a Cholpon-Ata v Kyrgyzstánu, stříbrnou a bronzovou medaili.

Ikona pdf
Tisková zpráva v pdf ke stažení a pro tisk

Ústřední komise Astronomické olympiády
15. září 2014 08:00 SELČ

Zahájení školního kola

Vážení pedagogové, milí řešitelé Astronomické olympiády!

Zahajujeme školní kolo dvanáctého ročníku Astronomické olympiády.

Od tohoto okamžiku si učitelé a vedoucí astronomických kroužků mohou stejně jako v loňském roce stáhnout v chráněné sekci pro učitele (http://olympiada.astro.cz/ucitel) zadání školního kola. Přihlašovací údaje se nemění. Jsou buď původní, nebo takové, jaké si učitelé později sami nastavili. V případě potřeby lze heslo obnovit pomocí odkazu "Zaslání zapomenutého hesla", kde Vám po zadání e-mailové adresy (která musí být registrována v našem systému) na tuto adresu zašleme pokyny k obnovení hesla.
Školní kolo trvá ve všech kategoriích 40 minut a při řešení je dovoleno používat libovolné pomůcky kromě nápovědy spolužáka a dalších živých organismů, a to i zprostředkovaně přes elektronická komunikační média.

Mnoho úspěchů při řešení úloh dvanáctého ročníku přeje

Ústřední komise Astronomické olympiády

8. září 2014 20:20 SELČ

Do startu zbývá 7 dní

V pondělí 15. září 2014 v 8:00 zahájíme již dvanáctý ročník Astronomické olympiády. Zadání školního kola bude tradičně přístupné v sekci pro učitele. Školní kolo bude probíhat od 15. 9. do 23. 12. 2014. Všichni učitelé a vedoucí kroužků, kteři si během prázdnin napsali o přístup, obdrží přihlašovací údaje do pondělního rána. Dál budeme přístupové údaje zasílat průběžně až do Vánoc. Těšíme se na Vaši účast!

Ústřední komise Astronomické olympiády

starší zprávy