Finále kategorie EF

Finále kategorie EF poběhlo v souladu s pokyny MŠMT distanční formou v úterý 11. května 2021 od 09:00 do 13:00 ve spolupráci s platformou Planetum. Vyhlášení výsledků proběhlo ve středu 12. května 2021 od 16:00. Postupující obdrželi podrobné instrukce e-mailem 26. dubna 2021.

Zadání a řešení:


Zadání ústředního kola kategorie EF


Řešení ústředního kola kategorie EF

Další podklady pro finalisty:


Tabulka konstant a matematických vztahů - tento dokument měli finalisté k dispozici vytištěný spolu se zadáním úloh finále.

Výsledky finále:

Úspěšný řešitel musel dosáhnout alespoň 60 % bodů, tj. alespoň 50,7 bodů. 100 % bodů se stanoví jako aritmetický průměr bodů prvních tří nejlepších řešitelů a činí 84,5. Úspěšní řešitelé jsou zobrazeni tučně.
PořadíJméno a příjmeníPočet bodůNázev školyObec školyPSČIČO
1.Martin Kudrna86,0Gymnázium Jana KepleraPraha 61690061388246
2.Jan Flajšar85,0Gymnázium Olomouc - HejčínOlomouc7790000601799
3.Matouš Mišta82,5Gymnázium Olomouc - HejčínOlomouc7790000601799
4.Hubert Štěpánek77,0Gymnázium JírovcovaČeské Budějovice3716160076101
5.Adam Bretšnajder68,0Gymnázium Zikmunda WintraRakovník2691947019671
6.Lukáš Pavel Křížek67,0Masarykovo gymnáziumPlzeň3010049778099
7.Eduard Plic65,0Masarykovo gymnáziumPlzeň3010049778099
8.Vojtěch Jan Schreib63,5Gymnázium JírovcovaČeské Budějovice3716160076101
9.Eva Barčová60,0Gymnázium Ostrava - ZábřehOstrava - Zábřeh7003000842737
10.Martin Kořínek52,0Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, p.o.Kyjov6971100559148
11.Marek Kalenda51,0Základní školaBrno-Bystrc6350044994052
12.Lada Srpová47,5Gymnázium Ostrava - ZábřehOstrava - Zábřeh7003000842737
13.Ludmila Šírová46,5Mensa gymnázium, o.p.s.Praha 61630025058843
14.Stela Srpová46,0Gymnázium Ostrava - ZábřehOstrava - Zábřeh7003000842737
14.Petr Lívanec46,0ZŠ ChyškyChyšky3985370993998
16.Matyáš Matta42,0Masarykovo gymnáziumPlzeň3010049778099
17.Lucie Rottová41,5Gymnázium ÚstavníPraha 81810060460784
18.Hana Drašnarová38,0Gymnázium LovosiceLovosice4100246773720
19.Ondřej Vlk36,5Doctrina - Podještědské gymnázium, s.r.o.Liberec 144601446708812
20.Jindřich Urban33,5Základní škola DivišovDivišov2572670998515
21.Petr Sáblík25,0ZŠ Valašské KloboukyValašské Klobouky7660170873186
22.Petr Starý24,0Gymnázium JírovcovaČeské Budějovice3716160076101
23.Dan Trnka23,0Gymnázium JírovcovaČeské Budějovice3716160076101
24.Anna Sýkorová22,0Základní škola a mateřská školaOlešnice6797462073281
25.Petr Švestka18,0ZŠ Pardubice - PolabinyPardubice5300960159022

Obecné podmínky konání finále naleznete v Organizačním řádu Astronomické olympiády.