Finále kategorie GH

Finále kategorie GH proběhlo v souladu s pokyny MŠMT distanční formou v pondělí 10. května 2021 od 08:00 do 12:00 ve spolupráci s platformou Planetum. Vyhlášení výsledků proběhlo ve středu 12. května 2021 od 16:00. Postupující obdrželi podrobné instrukce e-mailem do 26. dubna 2021.

Zadání a řešení:


Ukázka zadání ústředního kola kategorie GH


Ukázka řešení ústředního kola kategorie GH

Výsledky finále:

Úspěšný řešitel musel dosáhnout alespoň 60 % bodů, tj. alespoň 45,4 bodů. 100 % bodů se stanoví jako aritmetický průměr bodů prvních tří nejlepších řešitelů a činí 75,67. Úspěšní řešitelé jsou zobrazeni tučně.
PořadíJméno a příjmeníPočet bodůNázev školyObec školyPSČIČO
1.Jan Herzig96Gymnázium J. Š. Baara DomažliceDomažlice3440148342912
2.Matěj Knop66Gymnázium Christiana DoppleraPraha 51500061385701
3.Barbora Nociarová65Mendelovo gymnáziumOpava7460147813113
4.Petr Barták64Slovanské gymnázium, Olomouc, tř. Jiřího z Poděbrad 13Olomouc7711100601781
5.Lucie Endlová63Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava - Poruba, příspěvková organizaceOstrava - Poruba7080000602159
6.Jan Křížek6215. ZŠ PlzeňPlzeň3180068784619
7.Michaela Opělová61Gymnázium a SOŠFrýdek-Místek7380100846881
8.Jana Feldbabelová60Základní školaJemnice6753147443774
8.Michael Ambros60Gymnázium Olomouc - HejčínOlomouc7790000601799
10.Elen Šlapotová58GymnáziumČeský Těšín7370162331639
11.Nina Naxerová57Gymnázium Jana KepleraPraha 61690061388246
11.Zuzana Kýrová57ZŠ BrnoBrno6160062156837
13.Alžběta Nováčková56Nový PorgPraha 41420025698117
14.Jonáš Hudeček55Slovanské gymnázium, Olomouc, tř. Jiřího z Poděbrad 13Olomouc7711100601781
15.Lukáš Janošík54Gymnázium Olomouc - HejčínOlomouc7790000601799
15.Klára Haruštiaková54Gymnázium BřeclavBřeclav6902160680351
17.Pavel Křivý51Gymnázium a SOŠFrýdek-Místek7380100846881
18.Matěj Flohr50GymnáziumPraha 9 - Prosek1900061387061
18.Šimon Henžlík50GymnáziumPraha 41400000335479
20.Božena Lednická49Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava - Poruba, příspěvková organizaceOstrava - Poruba7080000602159
21.Alena Němcová42ZŠ a MŠ Brno Husova 17Brno6020060556188
22.Natálie Vágnerová40Gymnázium KlatovyKlatovy3390161750972
23.Jan Česla39ZŠ Pardubice - PolabinyPardubice5300960159022
24.Klaudie Zemene35Gymnázium a ZUŠ, Šlapanice, Riegrova 17Šlapanice6645149461249
25.Marie Hrubá33Gymnázium Ostrava - ZábřehOstrava - Zábřeh7003000842737
26.Běla Rathouská22ZŠ Pardubice - PolabinyPardubice5300960159022

Obecné podmínky konání finále naleznete v Organizačním řádu Astronomické olympiády.